סיפור חייו

מורן ורדימורן נולד בחיפה. בעודו ילד עברה המשפחה לבנימינה מקום בו גדל, התחנך וסיים את לימודיו בבית הספר אורט. מורן בן לליאורה ודובי אח לרועי ותום.

אהבותיו של מורן היו:
המשפחה – לה היה מסור ביותר.
הטבע – שבצעירותו אהב לטייל ו"לחרוש" את הארץ, בעיקר בשדות, בגבעות ובנחלים סביב בנימינה.
הספורט – כמעט כל סוגי הספורט. אהב מאוד את הים, אהב לצלול, לגלוש ולשחות. אהב מאוד קרב מגע, היה פעיל במועדון קרב מגע בחדרה ושיחק כדורסל.

לאורך כל חייו בלטו תכונותיו הבאות:
היושר האישי – מורן תמיד אמר את האמת, גם כשהיא לא נעמה לשומע. יכולת לראות מיד את מי הוא אוהב ואת מי לא.
התמסרות מלאה – למען מטרות שהציב לעצמו, למען המשפחה והחברים.
אהבת המדינה – נתן את כולו למענה לאורך כל חייו ולבסוף אף נתן את חייו.
הנתינה – מורן התנדב לפעילויות רבות למען הכלל והחברה.

מורן התגייס לשרות בשייטת 13, הקומנדו הימי.
השרות היה קשה, אך מורן אמר בחיוך שנהנה מכל רגע. מורן השתתף בפעילויות קרביות רבות. לאחר שמפקד צוותו נפצע, קיבל את הפיקוד על הצוות למרות שלא היה קצין. גם את תפקידו זה – מילא בהצלחה יתרה לדברי חבריו ומפקדיו. בין הפעולות בהן היה מעורב ואשר ניתן לדבר עליהן: ההשתלטות על ספינת הנשק קארין A – פעולה בה פיקד על הצוות, הלחימה בג'נין במהלך מבצע "חומת מגן" במשך כשבועיים ופעילויות רבות נוספות בשטחים ובעזה – בהן ביצעה השייטת פעולות מהמסוכנות מכולן שבמהלכן איבדה שישה לוחמים וקצינים.

מורן השתחרר מהצבא בתום השרות בדרגת רס"ר והתגייס שוב על מנת למלא את צוואתו של חברו הקרוב, ניר קריצ'מן ז"ל, אשר עמד לחתום בתום השרות אך נהרג קודם לכן בג'נין. לפני החתימה הנוספת לקבע, מורן הספיק להגשים חלום וטס לאוסטרליה וניו זילנד שם נהנה מאוד מהטבע, מהנופים, מהאנשים ובעיקר מצלילה וגלישה.

לאחר שחתם קבע, מורן יצא לקורס קצינים, אותו סיים מורן כחניך מצטיין. מורן בלט לאורך הקורס, יזם וביצע משימות למען החברה עוד במהלך הקורס, כולל התרמה למען בית השנטי. עם סיום הקורס פיקד על צוות בשייטת, צוות שהיה מעורב בהכשרתו באחד הקטעים הקשים בסלול ההכשרה.

מורן נהרג תוך כדי פיקוד על הצוות וקיבל צל"ש לאחר מותו כאשר יצר לעזרת הלוחמים הפצועים.

מורן הותיר אחריו "חלל" גדול וכאב עצום בקרב כל הקרובים אליו והסובבים אותו.